אמיר יקותיאל מדבר על דירות להשקעה

בעקבות הביקוש העולה לדירות בכול מקום בארץ ובמיוחד במרכז, דירות להשקעה הם אופציה כדאית לטווח ארוך. בארץ קמים כול הזמן פרויקטי נדל"ן אך הקרקע הופכת להיות מצרך נדיר והביקוש רק ילך ויגדל. היזם אמיר יקותיאל בעל ניסיון וידע רב בנושא, מפתח גם הוא ויוזם פרויקטים שונים, הן במגזר הפרטי, הן במסחרי ובהשבחות קרקע. לפני שמחליטים על דירה להשקעה יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים:

שכונה ואזור: אמיר יקותיאל משקיע בעיקר באזור המרכז, האזור המתפתח ביותר בארץ. בכל עיר יש שכונות טובות יותר וטובות פחות להשקעה. יש לבדוק את החתך הסוציו-אקונומי באותה השכונה, מספר התושבים, זוגות צעירים, מבוגרים וכו'. הפרויקט אמור להיות מתאים למקום ולאוכלוסיה שלו ויש לקחת את זה בחשבון.

אפשרויות עבודה: חשוב להשקיע בדירה במקום מתפתח, שיש בו גם אפשרויות עבודה רבים. כולם רוצים להגיע למרכז אך עוד כמה שנים לא יהיה מקום בתל אביב וההשקעות יעברו לאזורים הקרובים. אחד האזורים האלה זה הוד השרון שמתפתחת מיום ליום והפכה למקום אטרקטיבי בנדל"ן. היזם אמיר יקותיאל פועל שם כבר עשרות שנים ומרגיש את המגמה. יש לאמיר יקותיאל מספר פרויקטים שלו באזור שאת מהם, זה הביזנס סנטר המרשים והיפה.

שירותים ציבוריים: חשוב לבדוק במקום שאתם רוצים להשקיע בדירה, האם יש שירותים כגון: פארקים, בנקים, חדרי כושר בהרצליה (לדוגמא), תחבורה ציבורית, קופת חולים ועוד…. מיקומם של שירותים ציבוריים באזור יכולה לעלות את דמי השכירות ואת מחיר הדירה. כמו כן, במידה ואתם מעוניינים להשקיע בדירה שתשכירו לבעלי משפחות עם ילדים, חשוב לקחת בחשבון גם את עניין הקרבה של הדירה לבית הספר הקרוב. שכונות שאין בהן בתי ספר יכולות להיות מעולות בשביל סטודנטים שרוצים לשכור דירת חדר, כי בתי ספר כבר לא רלוונטיים להם, אבל הורים לילדים קטנים – חייבים שתהיה להם אפשרות לגור קרוב לבית ספר.

דמי שכירות: מה שמחזיק בסופו של דבר את ההשקעה בדירה זה השכירות. על בעל הפרויקט לברר מה המחירים המוצעים באזור לדירה בגודל שלו והאם שווה לו לקנות, כך שהתשואה תחזיר לו את ההשקעה. אמיר יקותיאל מתכנן לבנות 4 מתחמים ו1300 חדרי מגורים לסטודנטים בתל אביב. כששואלים אותו האם הוא חושש, הוא טוען שלא ומאמין ערך התשואה במקום תהיה גבוה כמו בענף המשרדים, אם לא יותר. הסבירות שמספר הסטודנטים במרכז הארץ יפחת בעתיד הקרוב הוא נמוך מאוד ולכן גם הסבירות שהביקוש למקומות שבהם יהיה לסטודנטים במרכז צורך לגור רק יגדל עם הזמן, גם היא גבוהה מאוד, בהתאם. בעל פרויקט שיחליט לבנות במקום שהשכירות לא תוכל להחזיר לו את ההשקעה, יפשוט רגל.

סוגי השקעות נדל"ן:

השקעה בנכסים מניבים: הכוונה לדירה או נכס אחר אשר עובד ומחזיר דמי שכירות חודשיים וקבועים. רובם של המשקיעים לא ירצו להסתכן וינסו לקחת השקעה בטוחה ונכס מניב. אך מי שיש לו ניסיון ידע ומקצועיות כמו היזם אמיר יקותיאל ישקיע גם בנכסים לא מניבים כהשקעה לטווח ארוך.

נכס לא מניב:

כס שלא נושא פירות, כלומר לא מרוויחים ממנו כרגע. נכסים כאלה יכולים להיות זולים משמעותית ורק מי שיש לו חוש, הבנה וראיה לטווח ארוך כמו אמיר יקותיאל ישקיעו בנכסים כאלה. השבחת קרקע שיכולה אף היא להיות בקטגוריה הזו, גם היא חלק מפרויקטים של היזם אמיר יקותיאל ושל החברה שלו מ1993- A.M.Y – קבוצת יקותיאל.