כך תבחרו חברת סליקה שגם תפיק חשבונית אלקטרונית

העולם שבו אנחנו חיים הופך לדיגיטלי בקצב מואץ, ואך טבעי הוא שגם הסליקה והפקת החשבוניות השונות שאנחנו מחויבים לספק ללקוחותינו יעברו להתבצע אונליין.

לסליקה אונליין ולהפקת חשבוניות אלקטרוניות יתרונות רבים ובראשם הנוחות המרבית של ביצוע כל הפעולות הנדרשות, הגיבוי האוטומטי כך שאין חשש שחשבונית כזו או אחרת תלך לאיבוד, והידידותיות לסביבה בזכות העובדה שחשבוניות הנייר הופכות מיותרות.

על-מנת ליהנות מכל היתרונות הנ"ל חשוב לבחור באופן מושכל את חברת הסליקה אונליין שכאמור גם תפיק את החשבוניות האלקטרוניות.

אבטחת מידע מקסימלית

סעיף אחד עליו אסור בשום פנים ואופן להתפשר כשמחפשים מערכת סליקה אונליין היא אבטחת המידע. רק מערכות שמתאפיינות ברמה מקסימלית של אבטחת המידע, עפ"י התקנים העדכניים ביותר בתחום (כשנכון לעכשיו התקן המחייב הוא PCI, אשר פותח בעבור חברות האשראי ומעודכן על-ידן), יבטיחו לכם שקט נפשי – שהרי אם פרטי כרטיס האשראי של אחד הלקוחות שלכם ייחשפו לעיני גורמים לא רצויים, הדבר עלול לגרום לנזק תדמיתי וכספי חמור מאוד לעסק שלכם. בנוסף, גם חשבונית אלקטרונית מכילה מידע שלא הייתם רוצים שיגיע למשל למתחרים שלכם, ועל כן אין להתפשר מערכת מאובטחת ואמינה.

שירות

אמנם ממשקי הסליקה אונליין ומערכות הנפקת החשבוניות האלקטרוניות בימינו מתאפיינים בידידותיות גבוהה למשתמש, ובנוסף הן עוברות בדיקות איכות קפדניות, כך שכמעט ואין בהן תקלות ולרוב השימוש בהן אינטואיטיבי ונוח – ובכל זאת ייתכנו מקרים שבהם תזדקקו לעזרת שירות הלקוחות של החברה שמכרה לכם את המערכת, וכדאי שהוא יהיה יעיל ובעיקר זמין מאוד, שהרי ניהול העסק הוא גם ככה מלאכה תובענית ומרובת מטלות, ואף אחד לא רוצה להתחיל לרדוף אחרי אנשי השירות כדי שיוכל להשתמש בסליקה או כדי להנפיק חשבונית אלקטרונית.

סליקה גם ממכשירים ניידים

חלק גדול מאוד מכל הפעולות אונליין מתבצעות כיום דרך מכשירים נידיים – בין אם טאבלטים ובין אם סמארטפונים. כדאי מאוד שניתן יהיה לבצע את הסליקה גם דרך מכשירים אלה, כך שאף לקוח לא יתפספס עקב הצורך להגיע למחשב נייח.

אמינות מוחלטת

מערכת סליקה או הפקת חשבוניות אלקטרוניות שסובלת מחוסר יציבות או שלעתים קורסת ונדרשת המתנה מסוימת עד ששוב ניתן יהיה לחייב לקוחות ולהנפיק להם חשבוניות עלולה לגרום לכם לנזקים עסקיים משמעותיים – בהתאם חשוב לוודא שכל רכיבי המערכת שמציעה לכם חברת הסליקה, כולל אלה שבעזרתם תוכלו להפיק חשבונית אלקטרונית, עובדים היטב וללא תקלות.

התממשקות למערכות אחרות שקיימות בעסק

סביר להניח שבעסק שלכם כבר מותקנות תוכנות ומערכות שונות, וחשוב מאוד שהסליקה אונליין והפקת החשבוניות האלקטרוניות יתבצעו תוך התממשקות לכל המערכות שכבר קיימות. בדרך זו מובטחים לכם מקסימום יעילות ומינימום בלגן.

מחיר

תמחור מערכות הסליקה אונליין והפקת החשבוניות האלקטרוניות כולל במרבית המקרים רכיב קבוע (תשלום חודשי שאותן תידרשו לשלם לחברה בכל מקרה) ורכיב משתנה (עמלה בעבור כל סליקה). לעתים מוצעות חבילות שונות בהתאם לכמות העסקאות הצפויה ומספר החשבוניות המקסימלי שתרצו להפיק מדי חודש. באופן טבעי כמו בכל עסקה, גם רכישת מערכת שכזו מצדיקה סקר שוק מקיף, אולם אסור שהרצון לחסוך כסף יבוא על חשבון כל הפרמטרים החשובים הקודמים.

מה עוד חשוב לדעת על חשבוניות אלקטרוניות?

חשבוניות אלקטרוניות, שנקראות גם חשבוניות דיגיטליות, מקובלות ע"י רשויות המס מאז 2004. על-מנת שחשבונית דיגיטלית תהיה מוכרת במס הכנסה, היא חייבת לכלול קודם כל חתימה דיגיטלית (שבלעדיה אין דרך לוודא שהיא אכן תקפה), ובנוסף את כל המרכיבים של חשבונית "רגילה" ובהם פרטי העסק, סכום העסקה, פרטי הלקוח, תיאור העסקה, התאריך שבו היא בוצעה ומספר סידורי ייחודי של החשבונית עצמה.