איתור מקורות מימון לעסקים מתחילים

תמיד חלמתם על הקמת עסק משלכם? יש לכם רעיון שבוער בכם מבפנים וכל מה שאתם צריכים כדי להוציא אותו לפועל הוא רק מימון? העמוד שלפניכם הוא בדיוק בשבילכם! בעמוד זה נדבר על הדרכים השונות להשגת מימון לעסק המתחיל שלכם, בין אם הוא בשלבי הרצה ראשוניים ובין אם הוא עדיין על הנייר בצורת תכנית עסקית. חשוב לציין שלא משנה מהו גורם המימון אליו אתם פונים, כל אחד מהם בוודאי ירצה לראות תכנית עסקית מקיפה, כזו שתבטיח שהגורם המממן אינו שם כספו על קרן הצבי, אלא מבצע השקעה חכמה שתניב רווחים לאורך זמן. התכנית העסקית היא הבסיס והמשענת של היזם שמחפש את מקורות ההשקעה שיסכימו לתמוך וללוות את הפרויקט והרעיון שלו.

קרנות ממשלתיות

למדינה יש אינטרס גדול מאוד בקידום ותמיכה בעסקים קטנים ובינוניים. המדינה מספקת מימון לעסקים מתחילים במטרה לקדם את התעשייה, ולהגדיל את כמות העוסקים בה. ככל שיהיו יותר עסקים, כך התעשייה הכלל ארצית תהנה מצמיחה ואינרציה הולכת וגוברת. כל עסק יצרוך יותר שירותים ומשאבים, מה שיגדיל את התוצר הלאומי הגולמי, מכיוון שתתבצע האצה של הפעילות במשק. קרנות ממשלתיות רבות מעניקות מימון לעסקים מתחילים עוד בשלבי ההרצה הראשוניים שלהם, ופעמים רבות עוד בטרם עלייתם לקרקע ותחילת הפעילות הרשמית בהם. עם זאת, חשוב לזכור שכמו בכל גורם ממשלתי, המימון של עסקים מתחילים על ידי הממשלה הוא עניין בירוקרטי קפדני, שנועד למנוע בזבוז של כספי ציבור, מעילות והונאות הון למיניהן. במקרים בהם העסק הצליח לעבור את המחסום הבירוקרטי ולעמוד בתקופת ההמתנה הכרוכה בקבלת המימון, הוא יהנה לא רק מהמימון עצמו, אלא בדרך כלל גם מתמיכה של יועצים עסקיים, מרצים ובעלי עניין משותפים.

מימון לעסקים על ידי משקיעים פרטיים

אחת הדרכים הנפוצות ביותר לגיוס הון עבור עסקים מתחילים היא פניה למשקיעים פרטיים. למשקיעים פרטיים אין אינטרנס כלל תעשייתי, ולכן הסיכוי לקבל מימון לעסקים מתחילים מגורמים פרטיים יהיה נמוך יותר מאשר בפניה לגורמים ממשלתיים. עם זאת, הסבך הבירוקרטי קטן הרבה יותר במקרים של משקיעים פרטיים, ולכן אין צורך בתקופת המתנה ארוכה ובבירוקרטיה שיכולה לבדה לשבור בעלי עסקים ויזמים רבים. מימון לעסקים פרטיים ינתן על ידי משקיעים פרטיים שיכולים לזהות פוטנציאל של רווח אמיתי, ובניגוד למה שיזמים מתחילים רבים חושבים, פוטנציאל של רווח אמיתי אינו טמון ברעיון מבריק וגאוני, אלא דווקא ביכולת להניע את גלגלי התעשייה ולהוציא אותו לפועל. בדיוק בשל כך יש צורך בכתיבה של תכנית עסקית מפורטת שיכולה להראות למשקיעים פוטנציאליים כי אפשרויות הרווח הגלומות ברעיון אותו היזם מקדם הן גדולות, וכי מאחורי הרעיון המבריק יש תכנית קפדנית שתצא לפועל, איתם או בלעדיהם.

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים

בקרב אפשרויות רבות של מימון לעסקים מתחילים מתבלטת הקרן לעסקים קטנים ובינוניים. קרן זו פועלת במימון של כספי המדינה, ומטרתה האצת התעשייה באמצעות הגברת הפעילות של עסקים קטנים ובינוניים, ביניהם גם עסקים מתחילים וחדשים, גם ברמת הרעיון. קרן זו מפעילה צוות של יועצים מקצועיים שמלווים את בעלי העסקים בדרכם הראשונה, ומאפשרים להם להוציא את הרעיון שלהם לפועל מבלי ליפול ולמעוד בכל שלב של הצעדים הראשונים של העסק. נוסף ליועצים העסקיים, הקרן מפעילה הרצאות וקורסים לבעלי עסקים קטנים ובינוניים וליזמים, שמטרתם להעניק להם סט של כלים מקצועיים להצלחה כלכלית ועסקית.

מוגש על ידי לאומיטק סטארט אפ http://www.leumitech.com/