מה מיוחד בבניית מקלחונים פינתיים עגולים ?

בעמוד שלפניכם נדבר על האופן בו שילוב של מקלחונים פינתיים עגולים בחדר המקלחת או האמבטיה הביתיים שלכם מוסיף ליופי, לפרקטיות ולנוחות של חווית הרחצה בבית. נוסיף מידע על  הייחודיות של המרכיב העיצובי שבבחירת מקלחון עגול אל מול בחירה במקלחון שאינו עגול, ונקנח בשלבים השונים של בחירת מקלחונים פינתיים לבית או לדירה.

יופי, נוחות ואיכות גבוהה

שילוב של מקלחונים פינתיים  בחדר האמבטיה שלכם יחד עם שאר המרכיבים של חדר זה הוא בחירה ביופי של ממש, בנוחות מירבית ובאיכות גבוהה של רחצה ועיצוב של חדר האמבטיה או המקלחת של הבית או הדירה שלכם. זהו למעשה פתרון עיצובי חדשני המאפשר חיסכון במקום, בטיחות גבוהה, ופרקטיות, הן בעיצוב והן בשימוש שמגיע לאחר ההתקנה. מומחי עיצוב פנים רבים ממליצים על שילוב של מקלחונים בחדר אמבטיה ביתי במטרה ליצור מראה עתידני ומודרני, ולשלב פתרונות חוסכי מקום עם אפשרויות עיצוב מתקדמות.

המראה העגול לעומת מראה קווי וישר

רבים שואלים את עצמם לגבי היתרונות של מראה עגול לעומת מראה ישר עם קוים ישרים ופינתיים. ובכן, ישנם שני יתרונות גדולים ובולטים לנושא. היתרון הגדול ביותר הוא החסכון במקום. בעוד שמקלחון הניצב בפינת חדר האמבטיה ומיוצר בצורה מרובעת תופס מקום כשטח המרובע של בסיס המקלחון, מקלחונים פינתיים עגולים תופסים הרבה פחות מקום בזווית המסתיימת בצידו השני של פינת המקלחון הפוגשת את הקיר. העיגול בו מסתיים המקלחון מאפשר מעבר קל ופשוט מהסיבה הפשוטה שהוא קטן יותר מהפינה המרובעת שחוסמת את המעבר והגישה בחללים קטנים. יתרון נוסף הוא יתרון בטיחותי עבור ילדים קטנים שמשתמשים בחדר האמבטיה והמקלחת בו מוצב המקלחון. מקלחונים פינתיים עגולים מקטינים את הסיכון שבפגיעה של ילדים (וגם של מבוגרים שלא נזהרים ולא שמים לב). הפינה העגולה מקטינה את השטח המסוכן בו הילד יכול להיתקל במהלך השוטטות שלו בחדר האמבטיה, ובכך מהווה גורם בטיחותי יותר להתקנה בחדר האמבטיה. יתרון בולט נוסף של התקנת מקלחונים פינתיים עגולים בחדר האמבטיה שלכם הוא המראה העיצובי המיוחד. זהו למעשה אחד הסטנדרטים העיצוביים החדשים של המאה ה-21. מדובר במראה פשוט וקלאסי, אלגנטי ומהודר, המשתלב עם שאר חלקי חדר האמבטיה, ויוצר מראה עדין ומעוגל יותר מאשר מקלחונים פינתיים בעלי זווית חדה ופינתית.

בחירת מקלחונים פינתיים עגולים לבית

בחירת מקלחונים פינתיים עגולים לבית מתחלקת לכמה שלבים מרכזיים. השלב הראשון והפשוט ביותר הוא בחירת האמבטיון. האמבטיון הוא למעשה הבסיס עליו מונח המקלחון הביתי שלכם. זהו החלק התחתון של כל מקלחון ביתי, אליו מנוקזים המים, ועליו מותקנים חלקי הזכוכית שמהווים את קירות המקלחון עצמו. לאחר בחירת האמבטיון של המקלחון הביתי שלכם, יהיה עליכם לבחור את חלקי הזכוכית. חלקי הזכוכית של המקלחון הם המרכיב הנראה המרכזי של המקלחון. מכיוון שמדובר במקלחון פינתי שהוא עגול, לא ניתן לבחור במקרה זה דלתות הזזה, ולכן הדלתות תהיינה עגולות. תוכלו לבחור במרקם ייחודי של הזכוכית כולה או חלקים ממנה, ואף לבחור להדפיס על הזכוכית תמונה או עיצוב מיוחד לפי בחירתכם. החלק האחרון בבחירת המקלחון הפינתי שהולך להיות מוצב בחדר המקלחת או האמבטיה של הבית שלכם הוא בחירת הידיות. הידיות הן החלק הפשוט ביותר של המקלחון, אך לפעמים זהו החלק שעושה את כל ההבדל, כי הפרטים הקטנים חשובים לא פחות מאלו הגדולים. החלק האחרון הוא כמובן בחירת חנות אינסטלציה איכותית שתספק לכם מבחר רחב של מקלחונים ואפשרויות לחדר אמבטיה יוקרתי ומעניין.