היכן ניתן למצוא עבודה בחו"ל בתפקידי אבטחה

ישראלים רבים מחפשים את הדרך הקלה והמהירה להרוויח כסף רב בזמן קצוב לאחר הצבא. הם מעוניינים לנסוע לחו"ל, לעבוד תקופה קצרה ולחסוך כסף רב איתו הם יוכלו לטייל, ללמוד או להרגיש את המסוגלות הכלכלית עליה חלמו. בעוד שעבור חלק הפתרון טמון בעבודה בעגלות ומכירת מוצרי צריכה שונים בארצות זרות, רבים מחפשים עבודה בחו"ל בתפקידי אבטחה, בעיקר יוצאי יחידות קרביות ותומכי לחימה, אך לא רק. באופן עקרוני לכל סוג עבודה ולכל חברה דרישות משלה. ניתן לומר באופן כללי שצעירים בעלי כושר גופני מספק, ועבר צבאי של יחידות קרביות או תומכי לחימה יכולים לבצע את העבודה.

במאמר שלפניכם נציג ארבע אפשרויות שונות של עבודה בחו"ל בתפקידים אלה, במטרה לעזור לכם לבחור ולהחליט על התחום הנכון עבורכם.

עבודה בחו"ל בתפקידי אבטחה באבטחת אישים וקונסוליות ישראליות

 

מדובר בעבודה בה תנאי הקבלה הם הקשים ביותר. ניתן להצטרף ליחידת מאבטחי האישים של משרד הביטחון הכוללת אבטחה של נציגי מדינה רשמיים בארצות זרות. בחלק מן המדינות מדובר בעבודה עם נשק, ובחלק מהמקרים תפקיד האבטחה הינו רשמי ללא נשק מכל סוג שהוא. העבודה בתור מאבטח אישים בחו"ל יכולה לא להתאים לאלו שמחפשים עבודה בחו"ל בתפקידי אבטחה לזמן קצר, מכיוון שתכנית האימונים למסלול זה היא קשה ומפרכת, אורכת זמן רב, ובדרך כלל דורשת התחייבות לתפקיד למספר שנים. מדובר בדרך כלל לא בעבודה מזדמנת אלא בקריירה של ממש.

לעתים התפקיד כולל אבטחה של אישים כנציגי מדינת ישראל במדינות זרות באופן אישי וצמוד, ולעתים יהיה מדובר באבטחה של קונסוליות ישראליות הפזורות ברחבי העולם במדינות עימן לישראל יש קשרי חוץ. החלוקה תלויה בצרכי המעסיק ואינה ניתנת לשינויים לפי העדפות  פרטיות ברוב המקרים.

עבודה על אוניות ואבטחת קהילות יהודיות

 

ישנן חברות אבטחה רבות המספקות שירותי אבטחה לאוניות נופש, משא ותיירות ברחבי העולם, הן של אוניות ישראליות והן של אוניות השייכות למדינות אחרות ומאפשרות עבודה בחו"ל במסגרות הללו. ברוב המקרים, חברת האבטחה תדרוש התחייבות של שמונה חודשים לפחות ותקופת הכשרה קצרה אשר אורכה משתנה בין חברה לחברה. עבור אלה המחפשים עבודות אבטחה בחו"ל לתקופות קצרות עד בינוניות ומעוניינים לשלב בה טיול בעולם, זוהי כנראה העבודה המשתלמת ביותר מכל הכיוונים. העבודה כוללת מגורים ומזון, וביקור במגוון רחב של מדינות ברחבי העולם כחלק ממסלול הטיול של האוניה עצמה. ברוב המקרים מדובר בעבודה הזמינה ליוצאי יחידות קרביות בלבד.

במדינות שונות ברחבי העולם בהם יהודים מתגוררים בקהילות סגורות, הקהילה שוכרת את שירותיהם של מאבטחים ישראלים יוצאי יחידות קרביות ויחידות תומכות לחימה. ברוב המקרים מדובר בשמירה על שער הקהילה היהודית, ביקורת של היוצאים והנכנסים ועבודה במשמרות מאומצות לאורך זמן. זוהי אופציה של עבודה בחו"ל בתפקידי אבטחה המאפשרת נסיעה לטווחי זמן קצרים יותר משאר האופציות המוצעות בשוק העבודה בתחום זה.