טל איטקין נותנת לכם 5 סיבות למה הבעל לא יקבל הסדרי ראיה

הסדרי ראיה במקרה של גירושין חשובים מאוד לגדילה של הילד ותורמים רבות לאורח חיים תקין המאפשר לילד לגדול ולהתפתח כמו כל יתר הילדים האחרים. הסדרי ראיה הם למעשה האפשרות של הצד שלא קיבל את המשמרות לשמור על קשר רציף ותקין עם הילד, מה שתורם גם להורה וכמובן גם לילד.

 

עורכת הדין טל איטקין מסכימה שהסדרי ראיה תורמים רבות להתפתחות הילד אך גם היא וגם אנשי המקצוע האחרים מסכימים כי ישנם מקרים שפשוט לא מאפשרים את הסדרי הראיה המקובלים. בית המשפט מחויב להיות עם היד על הדופק כל הזמן שכן כל החלטה שלו עשויה להיות הרת גורל עבור הילד ועבור מערכת היחסים של הילד עם שני ההורים. עו"ד איטקין מבינה גם היא שלמרות שסיטואציה שבה מונעים מהורה לראות או לפגוש את ילדיו היא סיטואציה קשה, בהחלט ישנם מקרים שזה פשוט מתבקש.

 

הורה הסובל מבעיות נפשיות

מצב שבו ההורה סובל מהפרעות נפשיות והוא נחשב למסוכן לסביבה ולעצמו אינה תאפשר להורה להיות לבד עם הילדים, אפילו לא למספר שעות. ישנם מקרים בהם עובד סוציאלי או פסיכולוג יכול להיות בצמוד להורה בעת המפגש אך מפגש ללא השגחה של הורה שאינו מאוזן בנפשו עם ילדיו בהחלט יכול להיות מסוכן.

מוזמנים לקרוא את הבלוג של טל איטקין

 

ההורה אינו מתנהג כראוי ליד ילדיו

אומנם זה נשמע כמו מקרים מומצאים או לא אפשריים אבל הורים יכולים לעשות מעשים שטותיים ומטופשים מאוד ליד ילדיהם ואם אכן ישנה הוכחה למצב כזה הרי שניתן למצוא את הסדר הראיה מצד ההורה. איטקין מדגישה כי הורה שמחליט לחשוף את ילדיו להימורים, אלכוהול, סיגריות או דבר  אחר אינו הולם בהחלט מסתכן בכך שלא יוכל לראות את ילדיו.

 

חשש לחטיפה או פגיעה בילדים בעקבות הליך הגירושין

מי שלא חווה הליך גירושין לא יבין עד כמה המועקה והעלבון הם חלק בלתי נפרד מהתהליך. בהליכי גירושין לא מעטים אחד הצדדים מחליט לפגוע בילדים כמעשה נקם בצד השני. במקרה שיש חשש לכך שתהיה פגיעה בילדים כדי לפגוע בצד השני אפשר בהחלט למנוע את הסדרי הראיה.

 

ההורה לא עומד בתנאי המשמורת

ההורה המשמורן מחויב לעמוד בזמנים ובתנאים שנקבעו וכך גם ההורה שמקבל את הילדים למספר שעות. חריגה קיצונית בזמנים או אי עמידה בתנאים יכולה להוביל לך שההורה המקבל את הילדים יסתכן בכך שלא יוכל לראות בכלל את ילדיו.

 

הורה שמנהל אורח חיים בעייתי

הורה שעובד בעבודות מפוקפקות או שמסתובב עם אנשים לא ראויים אשר נמצאים ליד הילדים בעת הביקורים בהחלט יכול לפספס את ההזדמנות להיפגש עם ילדיו. כמובן שכל מקרה נבדק לעומקו ואין כללים ברורים לגבי סיטואציות אלו אך בית המשפט חייב להיות קשוב ובמעקב תמידי עם שני הצדדים על מנת להחליט את ההחלטות הנכונות ביותר שיטיבו עם הילדים.