5 דברים מרגשים שאפשר לקנות בכסף

לא פעם ולא פעמיים נאמר המשפט 'כסף מסובב את העולם'. המשפט הזה לעולם לא יימאס מאחר וכסף עדיין ממשיך לסובב את העולם. ניתן לראות זאת גם בפרטים הקטנים ביותר. פריטים שפעם היו לרווחת הציבור כיום יש הצורך ברכישתם. אך במקום לחשוב על כסף כעל כורח, נטל וההרגשה כי אף פעם אין מספיק, יש כמה דברים שתוכלו לעשות עם כספכם שיעזרו לכם בעתיד הרחוק או הקרוב.

  1. אגרות חוב, לא באמת כסף אבל באמת כסף

אגרות חוב, או בקיצור אג"ח, הן בעצם ניירות ערך אשר בעל העסק מפיק. מי שרוצה להשקיע באגרת חוב בעצם רוכש נייר ערך ובמילים אחרות בעצם מלווה לבעל העסק, אשר אגרת החוב שייכת לו, סכום כספי הנקוב באגרת החוב ובעקבות הסכם זה ובסוף התקופה של אגרת החוב, אתה מקבל את הכסף אותו השקעת עם ריבית. איפה אפשר להשקיע באג"ח? בקרנות גמל, פנסיה, בנקים ואפילו בממשלה.

  1. השקעות בבורסה, חלומו של איש להפוך לברוקר

כמה פעמים ראיתם בטלוויזיה את מרכז הבורסה והרעש המלווה אליו? נדמה שאנשים נלחמים אחד נגד השני בחרבות בלתי נראות ומוכנים לסכן עצמם עבור נסיקת החברה בה השקיעו. כדי להשקיע בבורסה, כדאי להתייעץ קודם עם ברוקר מוסמך, אשר יידע להגיד לכם איפה כדאי להשקיע ואיפה לא, יסביר לכם מדוע ויראה לכם את הנתונים.

  1. מסחר בזהב בזמן אמת. כן. זהב.

בימינו, כשכסף הוא שטר או מטבע, דיבור על זהב כמעט ומעלה גיחוך בקרב האנשים 'הפשוטים'. אך בעבר, מסחר בזהב בזמן אמת היווה אינדיקציה למסחר בחוגים אחרים, כמו נדל"ן למשל. מה כבר אפשר לעשות עם זהב אשר נכרה? מסחר במטילי הזהב הוא השקעה לכל דבר. גם לזהב יש ערך משתנה לפי מדדים כאלה ואחרים. לכן, לפני החלטתכם להשקיע בחברות הסוחרות במטילי זהב, רצוי לבדוק מהו ערכו העכשווי של הזהב.

  1. נדל"ן נדל"ן ועוד קצת נדל"ן

ממש בימים האלה, כשהממשלה מאשרת אדמות חקלאיות לבנייה, זהו הזמן המצויין ביותר להשקיע בשוק הנדל"ן. כאשר אתה משקיע בנדל"ן שעוד לא קיים, אתה בעצם נותן את ההשקעה הראשונית לתחילת הבנייה. התהליך מתבצע ע"י עורך דין והקבלן אשר אתר הבנייה שייך לו. תפעול הבנייה הוא באחריותו של הקבלן והאדריכל ועל כן הם צריכים את ההשקעה הראשונית. במעמד ההשקעה תוכל לדעת, פחות או יותר, מה יהיה ערך הבית\הדירה לאחר בנייתו ובכמה רווח תצא.

  1. רכישת מניות בחברה מוכרת, מתי לרכוש?

לרוב, מניות תרצו לקנות בתחילת דרכן של חברות כיוון שהערך שלהן יהיה נמוך יחסית. כך תוכלו לקנות מספר מניות טריות וזולות, במקום מניה אחת יקרה מאוד מחברה מוכרת ומשגשגת. מרגע רכישת המניות, העניין ידרוש זמן וסבלנות. לחברה לוקח זמן לנסוק ולהצליח וגם, לא כל חברה, אך כשדבר כזה קורה, החיוך לא ירד לך מהפנים.

כסף הוא עניין ממכר ויכול להיות מאוד מסוכן. אם ברשותכם הון אישי, התייעצו עם אנשי מקצוע. בקשו המלצות איפה כדאי להשקיע לפי החשבון האישי שלכם. זכרו כי כל מקרה לגופו.