איך קבלן הבנייה המפורסם גינדי התחיל את הקריירה?

השם גינדי הוא אחד השמות המזוהים ביותר עם בנייה בארץ ועם יזמות נדל"ן חדשנית ובעלת סטנדרטים גבוהים מאוד. כמה וכמה מבני המשפחה עסקו ועוסקים בכך, וכמה מהפרויקטים הבולטים בישראל נבנו על-ידם לאורך השנים.

מי שהניח את אבן היסוד לשושלת המשפחתית היה אברהם גינדי, שכבר לאחר שחרורו מצה"ל החל לעבוד כמתווך נדל"ן במקום לעבוד במכולת המשפחתית של הוריו. הבקיאות הרבה שצבר אברהם בכל הקשור לנדל"ן והחושים החדים שלו באופן כללי הובילו אותו להבין כי הכסף הגדול באמת טמון ביזמות ולא בתיווך, וב-1973 הוא הקים את חברת הבנייה שתהפוך לימים לאימפריה.
 

ההצטרפות של האחים והצמיחה המואצת

אברהם עשה חיל, ועד מהרה הואצה הצמיחה של החברה המשפחתית כששני אחיו, משה ויגאל, הצטרפו אליו.

האחים גינדי נודעו בעיקר בזכות יכולות השיווק המרשימות שלהם (יש שיאמרו אגרסיביות מדי), וכך למשל הם הבינו שכדאי למתג מיזמי נדל"ן כיוקרתיים (בין השאר באמצעות שם מתאים) ובכך להפוך אותם לאטרקטיביים יותר. בנוסף הם לא היססו להפעיל לחץ על קונים פוטנציאליים כדי שימהרו לרכוש דירות (בין השאר באמצעות הגרלות, מתנות יקרות ערך לכל רוכש ושלטים בנוסח "נשארו 3 דירות אחרונות"), וגם השלט עם שם המשפחה שהתנוסס על המבנים האיכותיים תרם את חלקו למיתוג.

אגב, את רוב ההחלטות קיבלו האחים רק לאחר התייעצות עם האם אסתר, שהייתה ראש השבט והלב והמוח שמאחורי ההצלחה המשפחתית.

 

ההתאוששות לאחר המשבר

באמצע שנות ה-80, לאחר שיגאל ומשה כבר פעלו בנפרד, החלה משטרת ישראל לחקור את אברהם. החקירות והמעצרים גרמו לצניחה של 80% בערכן של מניות החברה, ואברהם עצמו ניסה להתאבד 3 פעמים – בפעם האחרונה גם הצליח.

על אף שהאובדן זעזע כמובן את המשפחה הצליחו יגאל ומשה להתגבר על המשבר ולהמשיך לבנות ולבנות ולבנות – בין השאר את קניון הזהב בראשל"צ.

 

משפחת גינדיהדור השני

במאה ה-21 נכנסו לתחום הבנייה גם בני הדור השני של המשפחה: בניו של אברהם ז"ל, חן ואיתי, פועלים ביחד ובין השאר הקימו את פרויקט Y בראשל"צ.

ילדיו של יגאל, אבי, גיא, רועי, מנחם וליטל, הם הבעלים של "גינדי החזקות" שבין השאר הקימה את מגדלי שרונה ואת שרונה מרקט, וכן עומדת מאחורי פרויקט כרמי גת המדובר.

 

בנו של משה, מנור, ושני גיסיו, אייל פרידמן ואורי לוי, הם הבעלים של "גינדי השקעות" – החברה שבונה את הפרויקט הענקי על חורבות השוק הסיטונאי בתל אביב ("GINDI TLV") שמשתרע על 55 דונם וכולל 11 בנייני מגורים חדשניים, 4 מגדלי ענק מרהיבי עין, פארק רחב ידיים, מתחם של 9 גני ילדים ובית ספר יסודי וכן את ביתו החדש והנאה של תיאטרון גשר. חברה זו גם הקימה את קניון הגבעה בגבעת שמואל ואת קניון סיטי ברמלה.