מסלול לימודי מנהל עסקים וחשבונאות

מי מאיתנו לא שמע על לימודי מנהל עסקים? לימודים שמאפשרים למסיימיהם לעסוק בתחומי הניהול השונים, או להקים עסק אותו ינהלו בעצמם באופן איכותי ושיטתי. עם זאת, לא רבים שמעו על האפשרות לשילוב של לימודי חשבונאות לצד לימודי מנהל עסקים, באופן שמרחיב את סט הכלים של הסטודנט שמסיים את לימודיו ויוצא אל העולם הגדול במטרה להשתלב בשוק העבודה ולהתחיל את קריירת חייו. בעמוד זה נדבר על האנשים להם לימודי מנהל עסקים מתאימים ונרחיב על לימודי חשבונאות, ולבסוף נראה את השילוב של שני התחומים הללו כפי שמתבטא במסלול לימודים משולב ומורחב.

תואר בחשבונאות

חשבונאות היא תחום ייחודי העוסק בתורת המספרים בהקשר של רשויות המס. במהלך לימודי החשבונאות נלמדים עקרונות בסיסיים לניהול ספרים, טכניקות מתקדמות לשמירה על קיימות עסקית מבחינה כלכלית, ומכלול החוקים של מיסוי בסיסי במדינת ישראל. מסיימי תואר בחשבונאות אינם יכולים לעסוק בתור רואי חשבון באופן מידי, אך בוודאי ובוודאי יוכלו לנהל את הספרים של כל חברה, ארגון או מוסד, במידה ויצליחו להתקבל לעבודה בתחום. לאחר סיום של התמחות בפרק זמן של שנתיים, יוכלו מסיימי התואר לעסוק בראיית חשבון, וזאת בתנאי שהצליחו לעבור את המבחנים של מועצת רואי החשבון בישראל. ניתן לבחור במסלולי לימוד דו חוגיים או חד חוגיים, כאשר המסלול הדו חוגי מקנה התמחות בתחום נוסף לראיית החשבון והחשבונאות. התחומים הנפוצים ביותר אותם ניתן לשלב יחד עם לימודי חשבונאות הם לימודי מנהל עסקים, לימודי כלכלה ומשפטים, שכולם קשורים בקשר ישיר לחשבונאות וראיית חשבון.

למי מתאימים לימודי מנהל עסקים?

לימודי מנהל עסקים מתאימים לשני סוגים מרכזיים של אנשים. הסוג הראשון הוא יזמים ובעלי עסקים, רעיונאיים ואנשים שחושבים על פתיחת עסק משלהם בשלב מסוים בחייהם. לימודי מנהל עסקים מקנים לכל אחד ואחת שמסיימים אותם סט של כלים ומודעות עמוקה בתחום ניהול העסקים לצד הבנה אמיתית לגבי האופן בו עולם העסקים והתעשייה פועלים. הסוג השני שהולך ללמוד מנהל עסקים הוא אנשים שמתחברים לצד הניהולי שלהם. יתכן ומדובר באנשים בעלי ניסיון בניהול חנות, צוות, או ארגון או מוסד כלשהם. יתכן גם כי מדובר באנשים שפשוט אוהבים לנהל ורוצים להפוך זאת למקצוע. מסיימי תואר ראשון במנהל עסקים לא בטוח ימצאו את עבודת הניהול המושלמת עבורם בגלל שסיימו את התואר המפרך, אך מה שבטוח הוא שעיניהם יפתחו למכלול האפשרויות שמציעה התעשייה המודרנית, ויוכלו לסלול את דרכם המקצועית באיטיות ובבטחה.

מתי נרצה לבצע שילוב של השניים בבחירת מסלול לימודים?

במקרים רבים תואר בחשבונאות יבוצע בשילוב לימודי כלכלה מכיוון שזהו התחום שנחשב לתחום הקרוב ביותר למקצוע החשבונאות, מכיוון ששניהם עוסקים במספרים ותנועות פיננסיות. לעומת זאת, לא לכל אחד מתאימים לימודי כלכלה בשילוב התואר שלהם בראיית חשבון. יש כאלו שיעדיפו דווקא להירשם למסלול דו חוגי של לימודי מנהל עסקים וחשבונאות במטרה לקבל את סט הכלים שיאפשר להם לנהל עסק בצורה אסטרטגית חכמה. לימודי מנהל עסקים מכוונים בדרך כלל את תלמידיהם לחשיבה שוברת שגרה, מובילה וכריזמטית, במטרה לאפשר להם לנהל או להקים עסקים וארגונים. כאשר לימודים אלה משולבים יחד עם לימודי חשבונאות, התלמיד שמסיים אותם מקבל סט כלים מלא ומקיף, באמצעותו יוכל לבחון תנועות פיננסיות לעומק, ולקבל תמונה כלכלית מקיפה, אותה יוכל לפרש לתמונה אסטרטגית, באמצעותה יוכל לקבל החלטות נכונות לארגון או למחלקה אותה ינהל במהלך הקריירה המקצועית שלו.

לפרטים נוספים היכנסו לפורטל לימודים http://www.elimudim.co.il/