ניר גלילי – מפקד בעבר, מנכ"ל בהווה

ניר גלילי, מנכ"ל סונול היום ושלמה סיקסט בעבר,  צבר נסיון ניהולי במשך שנות שירות רבות בצה"ל. התפקידים שמילא, חייבו הובלה של תהליכים ארוכי טווח, הנעת מספר רב של אנשים, הבנה במגוון תחומים (למשל אסטרטגיה, כלכלה, ניהול, לוגיסטיקה ועוד) והוא מהווה לא רק אתגר בפני עצמו אלא גם הכנה נאותה לתפקידי ניהול בחברות אזרחיות גדולות כמו סונול.  

ניר גלילי בשירות צבא ההגנה לישראל

במהלך מלחמת לבנון הראשונה מילא גלילי את תפקיד של סמג"ד בחטיבה 500, חטיבה אשר מילאה חלק חשוב בהתפרסות בלבנון, בלחימה מול כוחות סוריים (כמו לדוגמה בקרב בעין זחלתא) ובטיהור קיני מחבלים בביירות.

בהמשך מונה גלילי, יליד 1955, לתפקיד מפקד המרכז הלאומי לאימונים ביבשה – מחנה באלי"ש בצאלים שבדרום הארץ. תפקיד זה, שאותו מילאו בעבר קצינים מוכרים דוגמת משה בוגי יעלון, יפתח רון טל ורוני נומה.

לימודי היסטוריה וניהול

בד בבד עם שירותו בצבא החליט גלילי להתפתח גם מבחינה אקדמית. בחירתו ללמוד היסטוריה באוניברסיטת תל אביב לא נבעה מתוך רצון לסמן 'וי' על תואר ראשון כי אם מתוך שאיפה להעמיק בבחינה של אירועים ותהליכים היסטוריים והשפעתם על חיי כולנו גם בהווה.

מאוחר יותר, כאשר בחר לחזור אל אוניברסיטת תל אביב ופנה אל לימודי תואר שני במנהל עסקים למנהלים (מסלול הנקרא Executive MBA), ניתן היה לראות בכך רמז לתוכניותיו לעתיד. ניר גלילי סיים את הלימודים בהצטיינות, ובהמשך, אגב, בחר לשמש כמנטור עבור סטודנטים במסלולים דומים כדי לתרום להם מניסיונו ומהשקפת עולמו.

מנהל בחברת רכב

תפקידו הראשון של ניר גלילי בעולם העסקים היה מנכ"ל "שלמה סיקסט", שעוסקת בהשכרת רכב (ללקוחות פרטיים או עסקיים), בליסינג (פרטי ותפעולי), במכירת רכבים, שירותי דרך ותיקונים.

גלילי כיהן כמנכ"ל חברת שלמה סיקסט במשך כעשר שנים. חלק מתקופה זו התאפיין במיתון כללי במשק, אולם החברה השכילה לעבור את השנים הקשות מחוזקת ומצליחה אף יותר מקודם.

בעולם העסקים של ימינו עשר שנים הן פרק זמן נכבד, כך שבאופן טבעי גלילי הרגיש בשלב מסוים תחושת מיצוי ורצון להמשיך הלאה – והחברה שנבחרה הייתה סונול.

לסונול, אחת מחברות הדלק המובילות בישראל, מעל למאתיים תחנות דלת פעילות, בנקודות מפתח ברחבי הארץ. מלבד אספקת דלק לכלי רכב פרטיים כוללת הפעילות של סונול גם אספקת אנרגיה להסקה, שמן ודלק לאניות וכן רשת חנויות נוחות (חנויות SoGood) אשר נמצאת במגמת התרחבות בלתי פוסקת.

ניהולה של חברה בסדר גודל כזה הוא אתגר לא קטן, וכמובן שלצד ניר גלילי שותפים לאחריות אנשים רבים נוספים לאורך כל שדרת הניהול של סונול ועד לאחרון העובדים – כולם חלק מההצלחה.