מגוון סיגריות – כך תבחר את הסיגריה המתאימה לצרכים שלך

פעם, והכוונה היא לא לעבר הרחוק אלא עד לפני כמה שנים, כשאמרנו "סיגריה" היה ברור לגמרי למה אנחנו מתכוונים: נייר דקיק שעוטף טבק ולאחר שהוא מודלק ניתן לשאוף לגוף את העשן שמייצרת בעירת הניקוטין ושאר החומרים שבטבק וליהנות מההשפעות של אותם חומרים (ובמקביל לגרום לעצמנו נזק, שהרי גם אם תעשיית הטבק ניסתה להסתיר את הסכנות הטמונות בכל סיגריה, כיום כבר ישנה מודעות רחבה אליהן).

היום המצב שונה לגמרי, וסיגריה היא לא בהכרח אותה סיגריה של פעם. ישנם סוגים שונים של סיגריות (כפי שניתן לראות כאן) ובפרט מתבלטת הסיגריה האלקטרונית. כמו כן כדאי להכיר את האופציה של סיגריה המכילה תערובות צמחיות שונות, ובעצם גם את סיגריית הקנאביס שכבר הפכה חוקית במדינות שונות בארה"ב ועושה רושם שבקרוב תתרחב מגמת הלגליזציה שלה.

 

השיקול הבריאותי

כאמור המודעות לנזקים הרבים שגורם לנו עישון של סיגריה רגילה – בין השאר סיכון מוגבר במיוחד ללקות בהתקף לב, במחלות הפוגעות במערכת הנשימה, בסרטן הגרון, סרטן הפה, סרטן הריאה, אימפוטנציה וסוכרת – הובילה בני אדם רבים לחיפוש אחר אלטרנטיבה פחות מזיקה.

בתחילת המאה ה-21 הגיעה לאוויר העולם הסיגריה האלקטרונית, שאמנם מחדירה גם היא לגוף ניקוטין אבל באידוי ולא בשריפה כך שחלק מהנזקים נחסך לנו, וכאמור ישנן גם סיגריות על בסיס תערובות צמחיות שונות.

 

השיקול הכלכלי

סיבה נוספת להתרחבות מגוון האפשרויות שלנו ולכך שסיגריה היא לאו דווקא מוצר המבוסס על שריפת טבק היא השיקול הכלכלי.

מחירי סיגריות רגילות בארץ עלו בשיעור של כ-50% מאז שנת 2011, עת הועלה בשיעור חד שיעור המס עליהן (בעקבות המלצה של ארגון הבריאות העולמי, ה-WHO, וזאת לנוכח העובדה שהנזקים הבריאותיים הכרוכים בעישון מטילים עומס רב על מערכות הבריאות בכל מדינה ומדינה ומחייבים את הרשויות להקדיש תקציבים משמעותיים לטיפול במחלות הנגרמות כתוצאה משריפת הניקוטין ושאיפת העשן לריאות).

עליית מחיר דרמטית של מוצר אחד מובילה ברוב המקרים לירידת הביקוש אליו ולעלייה בביקוש למוצרים תחליפיים – וכך היה גם לגבי הסיגריה, כשיותר ויותר אנשים מוותרים על המוצר הישן לטובת סיגריה אלקטרונית, סיגריה עם תחליפי טבק צמחיים וגם סיגריה תוצרת בית שאותה מכינים בעזרת מכונה לגלגול סיגריות נהנית מביקוש רב יותר (אם כי במקרה שלה אין בהכרח שיפור בריאותי).

 

סיגריות עם תערובות צמחיות

סיגריה עם תערובת צמחית במקום טבק ניתן לייצר ממגוון רחב של צמחים.

היתרון העיקרי של אופציה זו הוא שבתערובת הצמחים אין כלל ניקוטין וגם אין את הכימיקלים הבעייתיים האחרים שיש בסיגריה רגילה.

המגוון הרחב של התערובות מאפשר לכל אחד למצוא את הטעם האולטימטיבי בעיניו, לגלגל לעצמו בכל פעם סיגריה טעימה ופחות מזיקה – ועדיין ליהנות מחוויית עישון כמו בסיגריה רגילה.

 

איך לבחור את נוזלי המילוי עבור הסיגריה האלקטרונית?

הסיגריה האלקטרונית מעניקה לנו מנעד עוד יותר רחב של אפשרויות.

ראשית, ניתן לבחור את רמת הניקוטין בנוזל המילוי – ישנם נוזלי מילוי שאין בהם בכלל ניקוטין לטובת מי שלא זקוק לחומר זה, ולמען מי שכן רוצה ליהנות מההשפעות החיוביות של החומר, ישנם נוזלי מילוי עם ניקוטין בשיעורים של בין 0.3% לבין 1.8%, כך שתוכלו להרכיב לעצמכם סיגריה אופטימלית מבחינת החוזק.

נוזלי המילוי מגיעים גם במגוון רחב מאוד של טעמים, כך שתוכלו ליצור בכל פעם חוויית עישון שונה. בין הטעמים: מרשמלו, טבק ומנטה, מלון, אבטיח, מוקה, ליים, מנגו ועוד.

עוד בחירה היא אם לעשן את הסיגריה האלקטרונית עם פיה או בלעדיה: הוספת פיה מעשירה את חוויית העישון ותורמת גם לסטייל, שמהווה חלק בלתי נפרד מהצורך בעישון.