איך תדעו שהגעתם לגיל שאפשר להתחיל פעילות מינית? Durex עונה

לפני המון המון שנים שודרה פרסומת לשוופס עם הסלוגן הדו משמעי "הגעת לגיל שאפשר להתחיל" – הפרסומת, שרמזה לסקס וכיכבה בה בחורה צעירה, אמנם הסתיימה בהנאה משתיית המשקה, אבל הרמז היה ברור ואכן הסוגיה של מתי להתחיל לקיים יחסי מין מלאים מעסיקה גם את מרבית בני הנוער וגם את הוריהם.

רק מהסיבות הנכונות

עוד לפני סוגיית הגיל שבו אפשר להתחיל, חשוב להבין שסקס הוא חוויה מהנה מאוד רק כשהוא מתבצע מהסיבות הנכונות.

אמנם לא פשוט להגדיר מהן סיבות "נכונות", אבל קל להבין מהן סיבות לא נכונות ללכת עד הסוף, ובפרט הכוונה היא ללחץ חברתי.

למרבה הצער, חלק גדול מהצעירים והצעירות עדיין לא מצוידים באישיות מספיק חזקה כדי לעמוד בפני לחצים חברתיים. אצל הבנים מי שעדיין לא קיים יחסי מין נחשב במקרים רבים כלוזר, וגם אם הוא עצמו מרגיש שהוא עוד לא בשל לסקס, הקושי להתייצב מול החברים ולהתמודד עם הביקורת (הלא מוצדקת, כמובן) עלול לגרום לו למהר להצטייד בקונדומים של durex ולהתחיל לקיים יחסי מין. קרא עוד על הקונדומים של durex בלינק הזה.

גם אצל בחורות סקס נתפש בלא מעט מקרים כדרך להפוך למקובלות ולזכות ברווחים חברתיים ואפילו באהבה שהן מייחלות לה – כשלמרבה הצער התוצאה היא הפוכה, ואותן בחורות לא רק שלא זוכות לאהבה אלא שהן עלולות גם להפוך למושא ללעג ובוז.

 

רק עם הפרטנר/ית המתאימ/ה

בנוסף לחשיבות קיום יחסי מין מלאים רק מהסיבות הנכונות, חשוב מאוד לעשות זאת – גם בפעם הראשונה וגם בפעמים הבאות – אך ורק עם מישהי או מישהו שמרגישים באמת קרובים אליו.

חשוב להדגיש: לצד זוגיות יציבה, ארוכה ועמוקה יש מקום בעולם המודרני גם לסטוצים וליחסי מין למטרת הנאה "בלבד" (וכמובן שה"בלבד" הוא במרכאות שכן העונג המופק מסקס מוצלח היא סיבה מספיק טובה לקיים יחסי מין – כמובן עם durex) – אבל בגיל צעיר, כשהאישיות עדיין מתעצבת ולא מספיק קשיחה, סטוצים עלולים לגרום גם למפחי נפש משמעותיים, ובהתאם ההמלצה לשכב רק עם מי שמרגישים איתו באמת בנוח (גם אם הוא או היא לא מוגדרים כ"חבר/ה" באופן רשמי).

 

רק עם בני/בנות אותו גיל

עוד דגש חשוב לסקס בגיל צעיר הוא להימנע מקיום יחסי מין עם מבוגרים.

שוב חשוב לסייג: בעולם של היום בהחלט יש מקום לסקס בין צעירים למבוגרות, בין מבוגרים לצעירות וגם בין בני/בנות גילאים שונים מאותו המין. בסופו של דבר גיל הוא נתון שלא בהכרח קובע את האישיות, ואין סיבה לפסול באופן גורף מי שצעיר/ה או מבוגר/ת ממך במספר שנים (וגם לא 10-20 שנה).

יחד עם זאת, כשמדובר בבני ובנות נוער, מומלץ מאוד לצמצם את טווח הפרטנרים ולא לקיים יחסי מין עם מי שמבוגר מכם/מכן ביותר מ-3 שנים – ושוב, הסיבה לכך היא הבשלות הלא מספקת, שעלולה לגרום לכך שיחסי המין עם אותו אדם מבוגר (גבר או אישה, זה לא באמת משנה) יתקיימו מהסיבות הלא נכונות.

 

מה דעתכם על הsweet sixteen?

מרבית אנשי המקצוע ממליצים על גיל 16 כזמן המתאים להתחיל לקיים יחסי מין.

אמנם אי אפשר להתעלם מהשרירותיות של סקס בדיוק כשמגיעים לסוויט סיקסטין, ובהחלט ייתכן מצב שבו מישהי בת 15 ו-8 חודשים מצוידת באישיות מספיק בשלה כדי לשכב עם חבר טוב או בן זוג – אבל גם כך דחיית סיפוקים (לפרק זמן קצר של כמה חודשים) רק תגביר את הציפייה ואת ההנאה מהחוויה בסופו של דבר.

 

תתחילו מתי שתתחילואבל עם durex!

לא משנה עם מי ומתי, חשוב להקפיד לקיים יחסי מין אך ורק עם קונדומים. אמנם לפעמים בגיל צעיר ישנה מבוכה מסוימת בלרכוש durex וכו', אבל אתם לא באמת רוצים ילדים כשאתם בעצמכם עדיין ילדים!