איך לבחור חברת סליקה לעסק שלכם?

אחד הדברים החשובים בכל עסק בין אם הוא קטן, בינוני או גדול זה שיטת התשלום. השיטה הנוחה והנפוצה ביותר לתשלום כיום היא באמצעות כרטיס אשראי. באמצעות סליקת האשראי ניתן לשלם עבור המוצר או השירות ולחלק את הסכום לכמה תשלומים או הכל התשלום אחד. את הסליקה תוכלו לעשות דרך אפליקציה בטלפון או דרך המחשב הנייד, הקופה הרושמת, מכשיר סליקה ועוד.

אילו שיטות סליקה קיימות?

קיימות כמה שיטות סליקה עיקריות לתשלום עבור המוצר או השירות שאתם רוכשים. שיטות אלה כוללות:

קופה רושמת- בשיטה מסוג זה העסק סולק את התשלום מהלקוח באמצעות קופה רושמת אשר מחוברת למסוף אונליין של חברת האשראי. ברגע שמועבר הכרטיס בקופה ניתן לגבות את התשלום ולחכות לאישור. במקרה שאין אישור ומופיע על צג המסך הודע דחיית אשראי לא ניתן לגבות את התשלום.

אפליקציה- בשיטה זאת התשלום נגבה באמצעות אפליקציה המותקנת על גבי הטלפון הנייד. באפליקציה מכניסים את פרטי האשראי של הלקוח וסכום החיוב ובתום הגבייה נשלח ללקוח הודעה על הקנייה וחשבונית מס קבלה על הסכום שנגבה.

חנות מקוונת- בשיטה זאת מזינים את פרטי האשראי בקופה המקוונת, בסיום הזנת הפרטים מקבלים למייל חשבונית מס קבלה עם הסכום ששולם ופרטי האשראי.

מכשיר סליקה– מכשירי הסליקה מתחברים למסוף חברת האשראי בדומה לקופה הרושמת, ניתן להעביר בהם את הכרטיס להקיש את הסכום ולחכות לאישור. בתום העסקה מתקבלת קבלה.

טלפון- בשיטה זאת הלקוח מקליד את מספר האשראי שלו והתוקף ואת מספר התשלומים כולל מספר ת”ז והטלפון ומחכה לאישור שהוא מקבל בנייד או מספר אישור בטלפון.

 

אילו חברות סליקה קיימות בשוק?

קיימות שלושה חברות סליקה עיקריות שכוללות את: לאומי קארד, ישראכרט וויזה כאל. כל אחת מחברות האשראי גובה עמלה ודמי שימוש בהתאם לגודל העסק והשימוש במערכת הסליקה בחודש. בטרם סגירת הסכם עם חברת אשראי רצוי לבדוק כמה חברות אשראי וללכת על ההצעה הזולה ביותר. לרוב חברות קטנות עם מחזור של עד 100,000 ₪ ישלמו עמלה של 2% , לעומת זאת חברות גדולות יותר ישלמו עמלה גבוהה יותר. בחירת חברת הסליקה היא בהתאם לצרכי העסק ומחזור עסקותיו, לכן יש להתייעץ עם יועץ על מנת להתאים לכם את המסלול הנכון ביותר לצרכים שלכם ואת חברת האשראי שתעבדו איתה.

 

אילו גורמים משפיע על בחירת חברת האשראי?

ישנם כמה גורמים עיקריים שמשפיעים על בחירת חברת האשראי. גורמים אלה כוללים:

צרכי העסק- לצרכי העסק חשיבות רבה בעת בחירת חברת סליקה. אם לעסקים מסוים יש צריכים מסוימים הוא חייב למצוא חברת אשראי שתענה על צרכיו האישיים. לכן חשוב לברר עם כל חברות האשראי האם הצרכים שהם מעניקים מתאימים לכם.

מחזור העסק- בהתאם למחזור השנתי של העסק ניתן להתאים לעסק את המסלול שמתאים לו. כלומר עסק קטן שלא מכניס הרבה כסף יתאים לו מסלול לעסקים קטנים.

עמלת סליקה- חשוב לבדוק את העמלות השונות בחברות האשראי. כל חברת אשראי מציעה עמלת סליקה שונה. לכן מספיק שתמצאו חברת אשראי שמציעה לכם עמלה נמוכה אפילו בכמה אחוזים והרווחתם.