בעיות אינסטלציה בבית? טיפים מועילים למניעה

בעיות אינסטלציה בבית פוגעות באיכות חיינו ועלולות לגרום לסבל רב ולמפגע תברואתי חמור. לכן, כדאי ללמוד מאנשי המקצוע המנוסים איך למנוע היווצרות בעיות שונות במערכות האינסטלציה בבית או בדירה, למשל מה לעשות כדי למנוע סתימות בכיור, איך להימנע מסתימה באסלה וכדומה.

 

ראוי לציין כי כאשר מגלים נזילה, הצפה, סימני רטיבות, כתמי עובש או סובלים מסתימה קשה – אין לוותר על שירות מאינסטלטור מקצועי ומנוסה. טיפול בבעיות במערכות האינסטלציה בבית יש להשאיר רק לשרברב אמין ויעיל, כיוון שברשותו כל הידע, הניסיון והכלים הנדרשים לפתרון הבעיה.

 

טיפולים מונעים במערכות האינסטלציה בבית

 

מערכת האינסטלציה בבית כוללת צנרת מים חמים וקרים, קווי ביוב לניקוז השפכים והמים האפורים, ברזים וכלים סניטריים (כיור, אמבטיה, מקלחון, אסלה, ניאגרה וכו’). תפקוד תקין של מערכת האינסטלציה בבית מבטיח עבורנו איכות חיים גבוהה, צנרת המים מסייעת לנו לשמור על היגיינה אישית, לדאוג לניקיון שוטף, לשטוף כלים ולמלא מים בסירים לצורך בישול. לכן, חשוב לשמור על מערכת תקינה, ולפניכם מספר המלצות וטיפים חשובים ומועילים שהכין עבורכם אינסטלטור מקצועי ואמין – למניעת בעיות אינסטלציה בביתכם:

 

ניקוי או החלפת מסננים בברזים – אחת לתקופה מומלץ לפתוח את ראש הברז כדי לנקות את המסנן משאריות לכלוך ומהצטברות אבנית, וכדאי להחליף את המסננים בעת הצורך כדי להימנע מבעיות שונות.
השלכת מוצרי היגיינה לפח – אם אתם נוהגים להשליך מגבונים, תחבושות היגייניות, טמפונים ומוצרי היגיינה נוספים שאינם מתכלים לאסלה – עליכם לחדול מכך אחרת אתם מסתכנים בסתימה קשה באסלה ובצנרת הביוב הביתית.

 

פיזור חומרים ותכשירים למניעת סתימות – אחת לתקופה כדאי להשתמש בתכשירים יעילים לפתיחת סתימות, את התכשירים ניתן לרכוש בכל סופר, חנות כלי עבודה, רשתות עשה זאת בעצמך ובמכולת השכונתית. אפשר לפזר בפתחי הניקוז השונים בבית גם אבקת סודה לשתייה או מלח לימון. כך תוכלו להימנע מסתימות קשות בצנרת, באסלות ובמקלחות, ותוכלו לחסוך הרבה כסף.

 

מסנן לכיור ולאמבטיה – כדי להימנע מסתימות בגלל הצטברות שיער ולכלוכים שונים, חשוב להתקין מסננים בפתחי הניקוז בכל הכיורים ובמקלחות. המסנן לוכד את הלכלוכים ומונע מהם להישטף לצנרת, ואחת לכמה ימים כדאי לנקות את המסנן.

 

לשפוך מים רותחים – אחת לשבוע או שבועיים כדאי לשפוך מים רותחים בכל בכיורים בבית ובפתחי הניקוז במקלחון ובאמבטיה. מים רותחים ממיסים היטב שיערות, שומנים וחומרים אורגניים שהצטברו בצנרת ו/או בסיפון, הם גם שוטפים את האבנית והלכלוכים.

 

לא לשפוך שמן בכיור או באסלה –  מומלץ להימנע משפיכת שמנים בכיור המטבח או באסלה, כדאי לאגור את השמן בבקבוק או בשקית עמידה ואטומה, ולהשליך לפח או במתקן מיחזור ייעודי.

 

ניקוי מרזבים לפני החורף – לפני תחילת העונה הגשומה כדאי לנקות את המרזבים, כך תימנעו מנזילות וממפגעי רטיבות והיווצרות כתמי עובש ופטריות על הקירות או התקרה.

 

בכל מקרה של תקלה או בעיה במערכת האינסטלציה הביתית, עליכם להזמין מיד אינסטלטור מקצועי ואמין, ואין לדחות טיפול בבעיה אחרת מסתכנים בנזקי רכוש ובמפגעים תברואתיים חמורים.