כיצד לחסוך בביטוח הרכב?

הכבישים בישראל עמוסים לעייפה בכלי רכב, ועקב התחבורה הציבורית המיושנת והלא יעילה, רוב הישראלים מחזיקים לפחות רכב אחד בחניית ביתם. כמות הרכבים שנעה על כבישי הארץ הולכת וגדלה משנה לשנה, וכתוצאה מכך יש גם תחרות בין חברות הביטוח על קהל הנהגים ובעלי הרכבים, וכדאי לנצל את התחרות בענף ביטוחי הרכב כדי להוזיל את עלויות הביטוח.

כדי לחסוך בעלויות ביטוחי הרכב יש לא מעט דרכים יעילות ומוכחות לחיסכון במחיר הפוליסה, מבלי לפגוע באיכות הכיסויים החשובים בביטוח. כמובן שהדרך היעילה ביותר לחסוך את דמי הביטוח היא למכור את הרכב, אך קשה ואפילו בלתי אפשרי לחיות בישראל ללא רכב צמוד. לכן, הפעם החלטנו להציע לכם דרכים יעילות לחיסכון בביטוח הרכב, ועליכם לנהוג כצרכנים נבונים, לערוך סקר שוק מקיף וליישם את הטיפים שנציג בפניכם בכתבה כדי לחסוך לא מעט כסף בביטוח הרכב.

סוגי ביטוח רכב

החוק בישראל דורש מכל הבעלים של רכב מנועי לרכוש ביטוח חובה. בנוסף, בעלי הרכבים יכולים לרכוש ביטוחי רשות כמו ביטוח מקיף או ביטוח צד ג’ (צד שלישי). ביטוחי הרשות הם ביטוחי רכוש אחידים וחברות הביטוח אינן רשאיות לגרוע מהפוליסה התקנית, עם זאת הן יכולות להוסיף כיסויים והטבות כדי למשוך לקוחות פוטנציאליים.

ביטוח חובה, כשמו כן הוא, זהו ביטוח שכל בעלי הרכבים חייבים לרכוש, ובלעדיו אסור לנסוע ברכב. מחירי ביטוחי החובה נמצאים בפיקוח של משרד האוצר, אך עלות הפוליסה משתנה בין חברות הביטוח ורבים משוכנעים כי עלות ביטוחי החובה זהה בכל חברות הביטוח. לכן, כדי לחסוך בביטוח חובה עליכם לערוך סקר שוק. כמו כן, אם תקפידו על היעדר תביעות ביטוח ונהיגה נכונה ללא עבירות ושלילות – תוכלו לקבל תנאים טובים יותר. אם יש לכם רכב נוסף ואתם מעוניינים לבטח נהג צעיר או חדש, כדאי לרכוש ביטוח עבורם לרכב הזול יותר.

כדי לחסוך בביטוח צד ג’ כדאי לערוך סקר שוק ולהשוות הצעות מכמה חברות ביטוח. כמו כן, יש לעיין בפוליסה ולבדוק האם יש כיסויים שניתן לוותר עליכם, מבלי לפגוע באיכות הפוליסה והכיסויים החשובים. יש אפשרות להגדיל את ההשתתפות העצמית כדי לקבל מחיר נוח יותר, וחשוב לבדוק האם אתם זכאים להנחות במחירי הביטוח, לדוגמה סטודנטים, נהג ותיק עם עבר ביטוחי נקי, בעלי מוגבלויות, נשים ועוד.

כדי לחסוך בביטוח המקיף עליכם להקפיד על עבר ביטוחי נקי, היעדר תביעות ב-3 השנים האחרונות, והיעדר שלילות רישיון ועבירות תנועה חמורות. בנוסף, אפשר להעלות את ההשתתפות העצמית ולהתחייב לתיקון הרכב במוסכי הסדר בתמורה להנחה בעלות הפוליסה. 

כמו כן, אפשר לחסוך בעלות הביטוח המקיף באמצעות התקנת אמצעי מיגון ומערכות בטיחות והתראה, הגבלת זמני השימוש ברכב עבור נהג צעיר או חדש, וחשוב לעיין בחוזה הביטוח ולבדוק האם יש כיסויים בתשלום שאינכם צריכים.  

פרסונליזציה של ביטוח הרכב

הדרך היעילה והנכונה לחסוך בעלויות הביטוח לרכב היא התאמה אישית של הפוליסה (פרסונליזציה), כלומר רכישת ביטוח רכב המותאם באופן מדויק ואישי לצרכים הייחודיים שלכם, תוך התייחסות למאפיינים האישיים כמו גיל, מין, שווי הרכב, אופי הנהיגה, היקף נסיעות שנתי, אמצעי מיגון ועוד. אם תרכשו ביטוח מותאם אישית תוכלו לחסוך מאות שקלים או יותר בביטוח הרכב שלכם.